V hradeckém kraji jsou také desítky kilometrů upravených běžkařských tras. Na hřebenech Krkonoš leží 30 až 40 centimetrů sněhu, v nejvyšších partiích Orlických hor kolem 15 centimetrů.

Nejvíce sjezdových tratí nabízejí SkiResort Černá hora - Pec a Skiareál Špindlerův Mlýn. SkiResort má otevřeno více než 20 kilometrů sjezdovek, a to v areálu Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl a Velká Úpa. Pro běžkaře je tam upraveno asi 30 kilometrů tras. Lyžaři mohou na jeden skipas SkiResortu lyžovat také ve středisku v Malé Úpě, kde je v provozu přes pět kilometrů sjezdovek.

"Pokud vyjde předpověď, bude se o víkendu ve SkiResortu Černá hora - Pec lyžovat na prašanu. Aktuálně nabízíme 30 kilometrů otevřených sjezdovek na jeden skipas, a to v areálech Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa a Velká Úpa," uvedla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn se lyžuje na více než 13 kilometrech sjezdovek, zatímco v plném provozu nabízí skiareál okolo 25 kilometrů sjezdovek. V provozu je pět lanovek a pět vleků. Dvě lanovky jedou ve Svatém Petru, po jedné na Hromovce, na Medvědíně a na Horních Mísečkách. Ve středisku mohou lyžaři využít 11 sjezdovek, z nichž na Medvědíně a na Horních Mísečkách je jich v provozu pět. Ve Svatém Petru je k dispozici červená a turistická sjezdovka, sjezdovka Hromovka II a Malý hank. Lyžuje se také na sjezdovkách Stoh a Davidovky.

"Od soboty pojede i červená sjezdovka Hromovka I, nabídka se tak zvýší na 15 kilometrů," řekl ČTK vedoucí skiareálu ve Špindlerově Mlýně René Hroneš. Také v okolí Špindlerova Mlýna je podle něj upraveno asi 30 kilometrů běžkařských tratí.

V Orlických horách jsou v provozu areály v Deštném, v Říčkách a také menší, jako Zdobnice nebo Olešnice v Orlických horách na Rychnovsku.

V Krkonoších zůstává v platnosti první z pěti stupňů lavinového nebezpečí. Více sněhu je na závětrných svazích a žlabech. V polohách nad 1100 metrů nad mořem je teplotní inverze, sníh je přes den vlhký. Zejména na slunných svazích se tak mohou vyskytnout laviny z mokrého sněhu a laviny klouzavé, uvedla horská služba. Při prvním lavinovém stupni jsou podmínky pro túry všeobecně bezpečné. Nebezpečná místa bývají jen ojediněle.