„Staveniště bylo dodavatelské firmě předáno v pondělí 26. listopadu, práce začaly vytyčením a přípravou ploch,“ informoval mluvčí hradeckého magistrátu Petr Vinklář.

Původně se zvažovalo, že se s pracemi začne až na jaře, ale příznivé počasí umožnilo zahájit přípravné práce již v listopadu.

Podle Vinkláře se hřiště bude stavět několik týdnů, podle smlouvy je však čas až do jara. Termín dokončení bude záležet na počasí.

Děti si budou moci v parku užít klasické herní prvky a místo bude i pro míčové hry. „Herní prvky jsou již vyrobené a připravené k instalaci. Pokud tedy počasí dovolí, bude stavba prvků hotová ještě letos, finální úpravy povrchu a zatravnění se budou provádět až na jaře,“ dodal Petr Vinklář.

Ilustrační foto
Ve Stěžerách postaví charita nový hospic

V hlavní roli housenka

Hřišti bude dominovat sestava prvků připomínající housenku, která měří celých 25 metrů. „Nosné konstrukce herních prvků jsou z nerezové oceli a budou doplněné lanovými prolézačkami, tunely a skluzavkami z ocelového plechu,“ doplnil mluvčí města.

Herní prvky jsou vymyšlené tak, aby rozvíjely pohybovou obratnost dětí, v parku si proto děti budou moci vyzkoušet žebříky, lezecké sítě, lezecké zdi, balanční chodník, lana či skluzavky.

Výstavba hřiště vyjde na 1,25 milionu korun bez DPH. Na obnovu části Sukových sadů přispěla i developerská společnost HB Reavis, která zbudovala blízký Aupark. „Záleží nám na tom, aby byl Aupark přínosem pro všechny obyvatele Hradce Králové, proto podporujeme místní projekty,“ zdůvodnila příspěvek již dříve Kristýna Křemenová, marketingová a PR manažerka společnosti.

Členové Komise místní samosprávy Pražské Předměstí - sever by v parku chtěli mít i psí výběh. To se ale podle člena komise Miloše Berounského prosadit nepodařilo.