Open Air Program hledá své umělce

Hradec Králové - Kulturní nezisková organizace kontrapunkt vyhlašuje výzvu pro umělce z oblasti divadelního a scénického umění pro účast na 17. ročníku divadelního festivalu Open Air Program Hradec Králové, který se uskuteční od 17. do 26. června 2016. „I pro nadcházející ročník hledáme nová divadelní představení, performance, workshopy a další umělecké žánry," říká koordinátora festivalu Barbora Holanová. V 17. ročníku bude důraz kladen především na otevřenost a volnost. Formulář a podmínky účasti na Open Air Programu, který je od roku 2000 součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, jsou na webových stránkách festivalu. Přihlášku zasílejte do 14. února.

Český rozhlas Hradec Králové: Cesty za dobrodružstvím

Hradec Králové - Pátečním hostem dopoledního rozhlasového vysílání byl cestovatel, spisovatel a fotograf Leoš Šimánek

O čem je Vaše nová knížka Cesty za dobrodružstvím?
Je to autobiografická kniha a je třetí z mé trilogie. Popisuji v ní mé dvě nejdobrodružnější cesty. Proto se také jmenuje Cesty za dobrodružstvím. Jedna cesta je z Aljašky až na Ohňovou zemi, která trvala přes dva roky a druhá je napříč Jižním Pacifikem.

Kde všude jste na svých cestách strávil Vánoce?
V mé nové knize popisuji dokonce patery Vánoce. Troje jsem strávil v Severní, Střední a Jižní Americe, jedny v Kanadě, to byly takové ty pravé zasněžené Vánoce a ty další byly už něco úplně jiného. Bylo to skoro na rovníku v Ekvádoru.

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradec Králové - Ve středu 23. prosince se od 18 hodin bude konat tradiční zpívání u Betlémského světla. Na Velké náměstí pod vánoční stromek u katedrály svatého Ducha světlo z Betléma dovezou hradečtí skauti. Zájemci si mohou světlo, malý plamínek, symbol Vánoc,  připálit v budově českého rozhlasu, na Biskupství nebo přímo pod vánočním stromkem před katedrálou. Nechte se spolu s rodinou, přáteli a známými zlákat vánoční atmosférou a přijďte si spolu s ostatními zazpívat koledy.