Anglický viktoriánský venkov. Sličná temperamentní Batsheeba a její tři osudoví muži. Bohatý starý mládenec, švarný důstojník, poctivý ovčák. Který je ten pravý? Ke štěstí vede dlouhá a trnitá cesta. Nový přepis nejkrásnější romantické knihy Thomase Hardyho. Už ve středu od 21 hodin má Širák na programu snímek Daleko od hlučícího davu.

Špinarová a Kahovec se sejdou na letním parketu ve Výravě

Výrava /SOUTĚŽ DENÍKU/ - Nestárnoucí Věra Špinarová se skupinou Adama Pavlíka, legenda 60. let Karel Kahovec a Viktor Sodoma – průkopník rock'n'rollu v Česku. Silná trojka míří tento pátek na letní parket na Výravu. Chcete se i vy koncertu, který slibuje velký hudební zážitek, zúčastnit?

S Deníkem můžete vyhrát vstup zcela zdarma. Stačí, když se zapojíte do naší soutěže a odpovíte na jednoduchou otázku, která zní: „Jaké jsou největší hity Věry Špinarové?" Alespoň tři z nich nám pošlete ve středu (22. 7.) do 14 hodin na e-mail veronika.skrivanova@denik.cz a nezapomeňte připojit své celé jméno a kontaktní údaje a do předmětu zprávy napsat slovo „Výrava". Hodně štěstí!

Křížovka: Výherce si zahraje nástěnné šipky!

Hradecko - „PŘÍRODNÍ REZERVACE PEKLO" – touto tajenkou jsme si v minulém luštění Křížovky ve středu 15. července připomněli další turisticky zajímavé místo v našem regionu.

Sevřený kaňon řeky Metuje mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují, který měří více než 10 km, je oblíbeným výletním místem už od 19. století. V roce 1997 byla na velké části údolí vyhlášena přírodní rezervace.  Zhruba v polovině cesty mezi Náchodem a Novým Městem se zleva vlévá do Metuje říčka Olešenka. Její údolí je stejně romantické i cenné a tvoří součást přírodní rezervace. Na soutoku obou řek stávala osada Peklo s mlýnem Pekelec, dnes se tu rozkládá malá rekreační oblast, která je „uzlem" celkem devíti turistických tras. Výběr, kudy se odtud vydat, je proto mimořádně bohatý. Zpravidla však každý volí stylovou restauraci Bartoňova útulna, vyzdobenou mnoha čertovskými motivy. Jakpak by ne, když se nacházíte právě v samém středu Pekla!

Jako první všechna písmenka našla a tajenku správně poskládala Jitka Bačová z Vysokého Mýta. Získala hlavní cenu telefonické části hry – velkou knihu Divy světové architektury. A pokud jste poslali korespondenční lístek nebo e-mail s touto tajenkou do Českého rozhlasu Hradec Králové, máte šanci, že vás také moderátor Karel Sladký a Křížovka odmění v úvodu dalšího luštění ve středu 22. července po 18. hodině. Hlavní výhrou budou tentokrát nástěnné šipky. Kromě toho mohou posluchači, kteří se během soutěžní hodiny dovolají do královéhradeckého studia na čísla 495 582 222 nebo 495 582 223 a správně odpovědí na „prémiové otázky", vyhrát řadu dalších věcných cen. A každý, kdo se dovolá, má jistou písničku. Je jich 25, stejně jako políček křížovky. Písničky zařazujeme na přání posluchačů.

Pokud chcete luštění s rádiem vyzkoušet i vy, stačí si vystřihnout soutěžní kupón a ve středu 22. července v 18.04 hodin naladit frekvence Českého rozhlasu Hradec Králové (90,5 FM, 95,3 FM pro Královéhradecko a 96,5 FM pro Rychnovsko) nebo frekvence Českého rozhlasu Pardubice (101 FM pro Pardubicko, 104,7 FM z Krásného, 102,4 FM pro Svitavsko a 98,6 FM pro Orlickoústecko).

Podrobná pravidla soutěže a další informace najdete na internetových stránkách – hradec.rozhlas.cz. Hodně štěstí při luštění!