Výstupem ankety bude průzkum a zpětná vazba účastníků ankety, kteří budou moci doplnit své zkušenosti z návštěvy Hradce Králové apod. V anketě je možné hlasovat a vyhrát zajímavé ceny do poloviny září 2015.

O osudu hradecké školy Sion rozhodne ministryně školství

Hradec Králové - Budoucí studenty prvního ročníku dálkového studia předškolní a mimoškolní pedagogiky čeká několik týdnů nervozity. Hradecká soukromá střední škola High School Sion je sice přijala v řádném výběrovém řízení, kraj  ovšem zamítl navýšení kapacity školy  o příslušný počet žáků - prakticky tak nové studenty škola nemůže přijmout. „Případ" Sion vs. kraj míří na stůl ministryně školství, která by konečný verdikt měla vyřknout do konce prázdnin. „Studenti nám volají do kanceláře, zda budou moci nastoupit, nebo ztratili celý rok," popisuje dění na škole ředitel Křesťanského centra Sion, které zařízení zřizuje, Denis Doksanský.

Od sousedů: Malé letní divadlení v klášteře

Královéhradecko, Broumov - Malé letní divadlení - festival, který každoročně koncem července zpestří letní kulturní sezonu v Broumově. Během pěti festivalových dní mohou diváci na nádvoří Benediktinského kláštera pod zastřešeným hledištěm zhlédnout zajímavá představení amatérských i profesionálních divadel a souborů.

Program je pestrý zahrnuje komedie, dramata, pohádky pro děti, žonglování akrobacii či různé netradiční produkce. Festival je divácky velmi oblíbený a hojně navštěvovaný.

Letos Malé letní divadlení vstupuje už do desátého ročníku.