Z Pardubického kraje pak ve středečním klání všech devíti územních HZS z východních Čech v areálu Českých radiokomunikací v Hoděšovicích na Pardubicku skončil nejlépe HZS Pardubice (celkově třetí z devíti). Hasiči soutěžili v hasičských disciplínách TFA.

Dětský den v režii policie si užily desítky Hradečanů

Hradec Králové - Již podeváté pořádali hradečtí strážníci zábavné dopoledne pro děti z hradeckých základních a mateřských škol. Kromě skákacího hradu, trampolín a skluzavek si mohly děti sednout také do záchranky, obdivovat ukázky policejní a záchranářské práce nebo zabojovat v řadě her a soutěží o drobné ceny.  Foto: Daniel Pauk

Dobrá zpráva…pro děti

Hradecko - Dobrá zpráva pro všechny děti! Jejich svátek sice podle kalendáře připadá na 1. června, oslavit ho ale můžou už tento pátek 29. května od 15.30 hodin v Domě dětí a mládeže (DDM) v Chlumci nad Cidlinou. Zvaní jsou nejen místní, ale i všichni ze širokého okolí. A co všechno tu malé návštěvníky čeká? Hned na začátku vystoupí klaun a kouzelník Roberto, budou se také modelovat figurky z balónků. V 17 hodin jsou na programu  taneční kroužky DDM, uvidíte tanečníky i box nebo judo, vystoupení si připravil i letecký kroužek. Po celou dobu budete moci nahlédnout do kluboven DDM a seznámit se s jejich činností. Připraven je i bohatý doprovodný program – třeba skákací hrad a rukodělný koutek. Hudba a občerstvení jsou zajištěny, akce se koná i za nepříznivého počasí.