Ačkoli opravy dvou místních mostů pokračují podle časového harmonogramu, objevila se jiná komplikace. Kvůli technickému stavu bylo okamžitě zakázáno používat lávku pro pěší přes Bystřici, která se opírala o nyní opravovaný most. Vedení Chlumce se obrátí na Ředitelství silnic a dálnic s žádostí, aby přes most od listopadu dočasně vedl pruh s omezenou rychlostí.
„Část nové vozovky bude ohraničena svodidly jako průchod pro pěší a cyklisty. V lednu požádáme o dotaci na výstavbu nové lávky," tvrdí starosta Miroslav Uchytil. Stát by mohla kolem pěti milionů korun. Pokud město dotaci dostane, lávka by mohla stát v druhé polovině příštího roku. Most přes Bystřici by měl být hotov do konce října, ten vedoucí přes Cidlinu do konce roku.

Zjistili jsme: Právní rady zdarma

Hradec Králové - Infocentrum Hradec Králové ve spolupráci s regionálním pracovištěm České advokátní komory v Hradci zavádí od středečního dne bezplatnou právní poradnu. Zdarma budou moci právní služby občané využít přímo v prostorech infocentra na recepci. Bezplatná služba bude nabízena každou středu v odpoledních hodinách a její délka je kolem 15 minut.

Zaujalo nás: Ztráty on-line

Nový Bydžov - K Národní databázi nálezů se připojilo i město Nový Bydžov. Ztracenou věc je tak možné najít prostřednictvím speciální on-line aplikace. Nalezená věc, která byla odevzdána na podatelně městského úřadu bude teď nově zaevidována také do elektronické databáze, kde může ji může každý z pohodlí a tepla svého domova dohledat přehledně online.