Měl by být dokončen a umístěn u Střezetic do července, kdy se uskuteční vzpomínkové akce u příležitosti 150. výročí bitvy. Zde se odehrála velká srážka jezdectva, které se zúčastnilo na 11 tisíc vojáků a při níž během půl hodiny padlo na 1500 koní. Na snímku je Pavel Kaisler při výrobě negativní formy části pomníku.

Evropský dům začne fungovat v pondělí

Hradec Králové - Vše k evropským dotacím pod jednou střechou. Taková je myšlenka Evropského domu, který má být vstupní branou pro všechny žadatele o různé typy evropských dotací v novém programovacím období. Mezi nájemníky Evropského domu je Centrum pro regionální rozvoj České republiky, Regionální rada regionální soudržnosti Severovýchod a Centrum evropského projektování. Královéhradecký kraj se rozhodl vybudovat Evropský dům na základě podnětu Ministerstva pro místní rozvoj. Dům se slavnostně otevře v pondělí.

Z obýváku až do aukční síně. Poraďte se s odborníky

Hradec Králové - Obstály by vaše „rodinné poklady" v obýváku na mezinárodních dražbách s uměním a starožitnostmi? A kolik by zhruba vynesly? V Hradci vám poradí, odborníci aukčního domu Dorotheum budou zájemcům k dispozici 12. a 13. dubna v hotelu Okresní dům.
„Aukční výsledky za loňský rok ukazují, že u sběratelů stále stoupá zájem o kvalitní české výtvarné umění a hodnotné starožitnosti," potvrzuje Mária Gálová, ředitelka aukčního domu Dorotheum s tím, že ty netušené poklady se někdy skrývají právě v obývacích pokojích.
„Poradenské dny v Hradci Králové pořádáme už jedenáctým rokem. Tento kraj považujeme za jeden z nejdůležitějších a nejbohatších v kontextu českého umění. Ostatně, pochází odsud i slavný František Kupka, jehož díla dosahují na absolutní cenovou špičku a jsou žádaná mezi sběrateli nejen v Čechách i ve světě," podotýká ředitelka aukčního domu.

Padesát let na scéně. Nedvěd vyprodal Střelnici

close Jan Nedvěd a Sylvie Šrámková. zoom_in Hradec Králové - Zcela zaplněný sál královéhradeckého kulturního domu Střelnice uvítal v poslední březnový večer nejen domovskou kapelu Lokálka v čele s Václavem Součkem, ale především letos dvojnásobného jubilanta Honzu Nedvěda.
Se sympaticky skromným opomenutím nadcházejících sedmdesátin oslavil autor hitů Ptáčata, Stánky, Na kameni kámen, Podvod nebo Valčíček padesát let svého koncertování po českých, moravských a slovenských scénách průřezem celou svou dosavadní úspěšnou tvorbou. Během téměř tříhodinového příjemného večera se posluchači a diváci dočkali všeho, co od koncertu očekávali.
Úvod patřil Lokálce a přes řadu jejích hitů provedl konferenciér Václav Souček návštěvníky koncertu ke zlatému hřebu programu, kterým bylo Nedvědovo vystoupení za doprovodu kláves a výtečného sólového kytaristy, zpěváka a multiinstrumentalisty Pavla Helana, finalisty soutěže Československo má talent z roku 2013, který o rok později vydal i své debutové cédéčko nazvané „iBůh".
Helan nejenže Nedvěda výtečně doprovázel, ale v průběhu večera se mu dostalo i prostoru pro samostatné hudební vstupy, kterými si získal a nadchnul celý sál. Současně se Honza Nedvěd přivítal i s královédvorskou písníčkářkou česko-portugalského původu Sylvií Šrámkovou (na snímku), která bude mít 8. června společně s Duem Pianka vystoupení v hradeckém AC Klubu.