Tu ve čtvrtek slavnostně předá Dětské klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové. „Elektrická odsávací jednotka zlepšuje ošetřovatelskou péči, slouží k odsávání hlenů v dýchacích cestách novorozenců. Bude využita na oddělení intermediární péče pro novorozence," vysvětlila smysl daru zástupkyně sdružení Dobrotety pro Královéhradecký kraj Eva Kolářová.

Předání přístroje se zúčastní přednosta kliniky, primář a vrchní sestra spolu s vedoucí lékařkou a zdravotními sestrami z oddělení intermediární péče pro novorozence. Chybět nebude ani zástupce výrobce přístroje, maminky nedonošených miminek a kolektiv zástupců neziskové organizace Dobrotety. O hudební doprovod se postará hradecká kapela Mastix.

Přijďte besedovat s Milenou Holcovou. Ve středu do knihovny

Hradec Králové - Hostem dalšího dílu cyklu Žena na cestách, který pořádá Fórum nezávislých žen ve spolupráci s Knihovnou města Hradce Králové, bude pozoruhodná žena - jednašedesátiletá vitální cestovatelka a spisovatelka Milena Holcová.

Tentokrát nebude řeč jen o cestování, ale především o autorčiných posledních knihách, věnovaných dosud opomíjenému tématu - příběhům žen po padesátce či šedesátce, které nežijí o nic méně intenzivně než jejich dcery či vnučky.

Besedovat můžete vyrazit už ve středu večer od 17 hodin. Zamiřte do prostor víceúčelového sálu Centra celoživotního vzdělávání ve Wonkově ulici v Hradci Králové. Vstupné je dobrovolné.

Dobrá zpráva…pro milovníky kultury

Hradecko - Milujete divadlo? Tak to pro vás máme dobrou zprávu. V Nechanicích o víkendu pokračuje v pořadí už druhým představením už tradiční Přehlídka divadelních spolků. Tentokrát se můžete těšit na hru Domácí zabíjačka v podání Divadelního spolku Obědovice. Začátek je neděli 18. října v 17 hodin v prostorách nechanického kulturního domu. Vstupné činí 80 korun a předprodej lístků už probíhá. Zakoupit si je můžete na podatelně Městského úřadu Nechanice.