Kapela, která je známá svým přímočarým rockem, během tříhodinového koncertu představí publiku průřez svou tvorbou, tedy celými čtyřiceti lety své existence. Nebudou samozřejmě chybět ani hity jako Až, Hlupák váhá, Já nesnídám sám, Vojín XY či Lesní manekýn. Nenechte si ujít jeden z posledních koncertů tohoto výjimečného turné!

Kompostárnu mohou lidé využít zdarma

Hradec Králové - Jak vypadal rok Hradeckých služeb, které se starají o odpad v krajské metropoli? Od počátku roku zorganizovaly svoz biologicky rozložitelných odpadů, odpadkových košů a košů na psí exkrementy. Od ledna se též starají o zdejší kompostárnu.
„Těší nás zejména zájem o služby kompostárny na letišti, kterou jsme zpřístupnili zdarma pro občany města. Odlehčili jsme tak sběrným dvorům a snížili zbytečnou dopravní zátěž na území města," říká ředitel společnosti Hradecké služby Radek Sokol.
Další novinkou, jež Hradecké služby přinesly, je možnost zbavit se nepotřebného textilu. Také rozšířily spektrum sbíraných odpadů o rostlinné odpady a tuky. Hradecké služby dále vyvinuly úsilí na obnovu vozového parku. „Flotila svozových vozů patří k nejmodernějším v České republice," tvrdí  Radek Sokol. Významné investice chystají Hradecké služby i v roce následujícím. V oblasti  propagace a podpory třídění odpadu  navázaly spolupráci s Městskými lesy Hradec Králové.

Hudební dvojice se představí v rámci evropského turné

Hradec Králové - Hudebníci Ah! Kosmos a The Eye Of The Time vystoupí zítra ve 20 hodin v Pilnáčkově továrně.
Ah! Kosmos je pseudonym elektronické hudební producentky Basak Günak, jejíž tvorba je definovaná směsí atmosférických ploch a vrstvených elektronických beatů, který doplňuje zvuk kytar v kompaktní celek s melodií, písňovou strukturou a gradací jednotlivých skladeb.
Pod názvem The Eye Of Time se skrývá Marc Euvrie. Skryt za maskou se prezentuje imaginativním soundtrackem ke světu postaveném na klasických melodií i vygradovaných pasáží hardcorového střihu.