Od devíti hodin dopoledne byl zahájen prodej vylovených ryb, a to hlavně kaprů. V nabídce ale nechyběl také například sumec, candát nebo štika.

Výlov rybníku Datlík v novohradeckých lesích.

V hradeckém obchodním centru vystavují pisoáry, upozorňují na rizika rakoviny

Hradec Králové - V hradeckém obchodním centru Futurum na Brněnské odstartovala v neděli netradiční výstava. K vidění je tam necelá dvacítka designových pisoárů z dílen výhradně českých umělců.
Kromě klasických oválných pisoárů uvidíte také velmi neotřelé a různobarevné kousky. Vystaven je například jeden pisoár s šachovnicí navrchu, další ve tvaru otevřených úst nebo  připomínající motorku i s řidítky.
Vtipná výstava doprovází celosvětovou listopadovou kampaň s názvem Movember, která upozorňuje na rizika rakoviny prostaty. Jedná se totiž o alarmující čísla – právě tento druh rakoviny tvoří 16 procent ze všech nádorových onemocnění a ročně v České republice zemře více než 1300 mužů s touto diagnózou. U každého exponátu navíc najdete text a číslo dárcovské SMS, kterou můžete přispět do protirakovinového boje.
Na výstavu se můžete zajít podívat do prvního patra obchodního centra, potrvá tam do 15. listopadu.

Open Days pomohou nejen podnikatelům

Hradec Králové - Královéhradecký krajský úřad si ve svém sídle na Pivovarském náměstí v úterý od 10 hodin připravil akci, která zaujme jak podnikatele, veřejnou správu, tak i mnohé vysokoškoláky. Na chystaném semináři s názvem Open Days se totiž dozví informace o evropských fondech a operačních programech, dále vše o veřejných zakázkách, či založení start-upu. Kapacita je omezena, proto se  registrujte na: rprihoda@kr-kralovehradecky.cz. Vstup je zdarma.