Od půl třetí odpoledne pak začne zábava. Program nazvaný Hrajeme si na školku vás postupně provede všemi třídami od Berušek, Kuřátek a Sluníček až po Čmeláčky a v rámci tvořivých dílen a dalších aktivit představí stavitele, muzikanty, sportovce a malíře.
Mateřská škola Slunečnice je určena dětem, které mají speciální vzdělávací potřeby různého typu a stupně, včetně kombinovaných vad. Zápis již probíhá.

Brambor, kukuřice a cukrovky bylo málo

Východní Čechy - Loňská sklizeň brambor, kukuřice a cukrovky byla výrazně nižší než rok předtím. Při obdobných osevních plochách se výnosy snížily až o 35 procent. Příčinou špatné sklizně bylo dlouhodobé sucho. To poznamenalo i pícniny a krmiva pro dobytek. Statistici však připomínají, že rok 2014 byl naopak abnormálně úrodný.

Dobré zprávy…

…nejen pro archeology a konzervátory:
Co obnáší záchrana konkrétního archeologického nálezu denárových mincí z Libotova, pocházejících ze druhé poloviny 12. století z období vlády krále Vladislava II.? Jaké konzervátorské metody a průzkumy se při ní uplatnily, přiblíží přednáška muzejní konzervátorky Andrey Černé ve čtvrtek 25. února od 10 hodin v sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové.

…pro cestovatele:
Balkán je pro mnohé synonymem pro válku, ale dnes je zde již relativně bezpečno. Narozdíl od jiných destinací tudy neproudí desetitisíce turistů. Pokud se chcete inspirovat k cestě nebo se jen něco dozvědět o jižním koutu Evropy, zavítejte ve čtvrtek 25. února od osmnácti hodin do Salonu Královéhradeckého na Gočárově třídě. Uskuteční se zde cestopisné promítání Martina Maštálky s názvem Balkánské cykloputování. Vstup je volný.