Zatímco při pohledu na souhrnná čísla nakažených lidí za celou dobu pandemie hlásí ještě menší počet než hradecký region Vysočina a kraj Jihočeský, v počtu aktivních případů je Královéhradecký kraj jasnou jedničkou. Uzdravilo se zde už téměř 85 procent všech pacientů.

Například za poslední dva týdny přibyli v kraji pouze čtyři nakažení pacienti s novým koronavirem, naopak skoro 60 jiných se z nemoci covid-19 vyléčilo. V kraji tak epidemie ustupuje nejrychleji z celé země a je zde nejméně potvrzených pacientů, kteří by teoreticky ještě mohli nemoc dál šířit.

Druhý nejmenší počet aktivních případů hlásí Liberecký kraj a Jihočeský kraj. Oba mají v současné době 52 pacientů, což je více než dvojnásobek hradeckého čísla.

Jihočeši přitom mají od začátku krize celkově nejméně nakažených - pouze 172. V počtu aktivních případů následuje Vysočina s 64 pacienty a na čtvrtém místě Pardubický kraj. U sousedů ovšem mají celkem 136 aktivních případů, tedy o více než stovku více, než hlásí hygienici na Královéhradecku.

Nejmenší celkový počet případů od začátku pandemie

1. Jihočeský kraj 172
2. kraj Vysočina 177
3. Královéhradecký kraj 179

Nejmenší počet aktivních případů

1. Královéhradecký kraj 24
2. - 3. Jihočeský kraj 52
2. - 3. Liberecký kraj 52

Nejvyšší podíl uzdravených pacientů
1. Královéhradecký kraj 84 %
2. Liberecký kraj 71 %
3. Olomoucký kraj 67 %