Po nadějně vyhlížejících číslech z posledních dní se výrazně zvedl i počet nově nakažených. Za jediný den nově přibylo zhruba 900 případů. Více než 500 lidí se naopak uzdravilo. Počet aktuálně nemocných tak vzrostl zhruba o 350.

Celkově je nyní v kraji 7900 aktivních případů. V porovnání s minulým pátkem přesto nevypadá nynější číslo tak špatně. Přesně před týdnem bylo aktivních případů 8358. Nejvíce nemocných přibylo za posledních 24 hodin na Trutnovsku, nejméně naopak na Hradecku.

Jako na houpačce, tak se pohybují v posledních dnech data aktivně nemocných Covidem-19 na Rychnovsku. Jejich počet opět narostl, a to na 1 139. V souvislosti s nákazou zemřel další člověk a bilance obětí za tento okres tak poskočila na 18. Oproti údajům z předchozího dne se k páteční 9. hodině ráno uzdravilo 101 osob. Nově pozitivně testovaných bylo 168. Podle statistiky zveřejněné hygieniky v pátek si nejvyšší počet nakažených v Královéhradeckém kraji stále drží Hradecko (2 065) a Náchodsko (1 901).Na podporu Covid týmů přispěchala rovněž armáda, její příslušníci pomáhají také v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou.