Letošní extrémně teplé léto dělá starosti nejednomu zemědělci. Suché plodiny a nesnesitelné horko uvnitř rozpálených strojů nejsou ničím, co by jeden vyhledával. O tom, že je zemědělství velká dřina, není třeba pochybovat. Hospodaření však nebylo vůbec snadné ani v minulosti, což se tento víkend dozvěděli návštěvníci Podorlického skanzenu Krňovice.

Historické stroje ožily opět po roce

S ukázkami hospodaření z dob našich předků se lidé mohli seznámit opět po roce. Ani tentokrát na programu nechyběly tradičními způsoby sklízení a zpracování zemědělských plodin. Atraktivní akci, kterou v Krňovicích pořádají již několik let, vloni navštívilo okolo 600 lidí. „Letos je to slabší, kvůli tomu horku to vypadá tak na třetinu," odhaduje Adam Záruba ze správy skanzenu. „Někteří lidé se sem ale vracejí i opakovaně," dodává.

Skanzen Krňovice
Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. Soustřeďuje architektonické a technické památky regionu Královéhradecka, podhůří Orlických hor a Podkrkonoší. Oblast, kterou zachycuje, se nepřekrývá se žádným z dnes existujících skanzenů v Česku, ale naopak jejich síť rozšiřuje.
(Zdroj: krnovice.cz)

Mlátičku poháněl stařičký žentour

A co bylo k vidění? Především ožily stroje, které po celý rok odpočívaly. Do provozu se tak uvedla například mlátička z počátku dvacátého století, kterou poháněl žentour ještě o století starší. Rozburácela se také povříslovačka, které si ze strojů v Krňovicích cení nejvíce. „Byl tu pán, který nám ukazoval, jak se dělala povřísla ručně," vypráví Adam Záruba s tím, že řada příchozích si tradiční způsoby hospodaření na vsi ještě pamatuje. „Pro mladší generaci je to zase něco jiného," poukazuje následně na zajímavost projektu.

V provozu mohli návštěvníci shlédnout také krásný zelenočervený historický traktor LanzBulldog. Zajímavé byly dobové pohony všech strojů. Zejména pak stabilní motory a elektromotory tehdejších renomovaných výrobců. Zároveň si každý příchozí mohl vyzkoušet mlácení obilí cepem, čištění obilí fofrem a jeho následné mletí. Na ochutnání byl v Krňovicích voňavý chleba ze staré pece v objektu historické chalupy ze Všestar a obzvláště děti ocenily možnost projet se na koňském povoze.

Jakub Vrba