Pro lidi, kteří žijí na ubytovnách, ale jsou schopni dodržet podmínky nájemného, zde bude připraveno jedenáct bytů, do nichž se mohou nastěhovat na počátku příštího roku. Jeden byt bude bezbariérový, nájemníci budou mít k dispozici také zázemí pro sušárnu, místnost pro kola a sklad nářadí.

"Nyní připravujeme demontování stropu nad prvním podlažím, který se bude dělat celý nový. V rámci rekonstrukce dojde ještě ke kompletní výměně topení a oken a chystáme také opravu střechy a nové schodiště,“ řekl náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Hejtman Martin Červíček.
Královéhradecký kraj se připojil k žádosti o vyhlášení nouzového stavu

Přestavba začala loni, rekonstrukce bude stát 23,5 milionu korun bez DPH. „Díky dotaci ve výši až 21,4 milionu korun budeme schopni pokrýt většinu nákladů. Dotace částečně pokryje i výdaje na technický dozor investora a zpracování projektové dokumentace,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Podle náměstka pro sociální věci Martina Hanouska chce město projektem v domě na Pražské třídě posunout sociální bydlení na vyšší úroveň. "Takové zázemí, jaké lidem chceme nabídnout, by je mělo motivovat k dalšímu zapojení do běžného života,“ upozornil Martin Hanousek.