Nová značka bude umístěná prakticky na všech příjezdových cestách do středisek Krkonoš a Orlických hor. V Krkonoších by měla být osazena například na úsecích Vrchlabí – Špindlerův Mlýn, Vrchlabí – Strážné, Temný Důl – Pomezní boudy, Mladé Buky – Pec pod Sněžkou či Černý Důl – Janské Lázně. V Orlických horách bude zimní výbava povinná na silnicích, které vedou do Olešnice, Deštného či Říček v Orlických horách.

Komunikace, po kterých se nebude moci jezdit bez zimní výbavy, budou označené modrými kulatými značkami s bílým emblémem automobilu a sněhové vločky. U automobilů do 3,5 tuny musí být u zimních pneumatik hloubka dezénu hlavních drážek nebo zářezů nejméně čtyři milimetry. U vozidel nad 3,5 tuny pak hloubka drážek musí být nejméně šest milimetrů na všech hnacích kolech. Za porušení vyhlášky bude řidičům hrozit ztráta jednoho bodu a pokuta až 2000 korun. Tato dopravní značka platí od 1. listopadu do 30. dubna, pokud pod ní není tabulka, která toto období upravuje.

Nové značení se bude týkat silnic druhé a třetí třídy. Na jejich údržbě v zimě se ale nic měnit nebude a silničáři o jejich sjízdnost budou pečovat stejně jako doposud. Celkem mají hradečtí silničáři na starosti údržbu více než 3600 kilometrů silnic. Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje zaměstnává zhruba 500 lidí a k zimní údržbě používá asi 100 sypačů. Další informace je možné najít na internetových stránkách www.sushk.cz.