Že je turistická sezona v plném proudu potvrzuje i snaha města zpestřit lidem jejich letní putování novými turistickými vizitkami.

Každá vizitka s fotkou a mapou

„Letošní novinkou pro sběratele turistických vizitek jsou nově vydané vizitky Královských věnných měst. Každé město má svoji vizitku s fotografií, společná je mapa, kde jsou Královská věnná města vyznačena," říká Lukáš Martinek z hradeckého magistrátu a dodává:

Jedna vyjde na 
15 korun

„Odměnou pro sběratele jsou i věrnostní samolepky za návštěvu třech, šesti a všech devíti měst. A to není vše, brzy přibude i speciálně vyrobené razítko, které si lidé budou moci do svých deníků k turistické vizitce Královských věnných měst otisknout," vysvětluje Martinek.

Pokud si tedy rádi zaznamenáváte svá letní dobrodružství do turistického deníku, zpozorněte.  V nabídce je kromě Hradce dalších osm věnných měst – nechybí Vysoké Mýto, Trutnov nebo Jaroměř. Vizitku získáte v informačním centru příslušného města za 15 korun. Více informací seženete už teď na vennamesta.cz.

Lidé jezdí do Hradce víc a víc

Vizitky věnných měst jsou jen jedním z lákadel Východních Čech a na turisty to zřejmě platí, návštěvnost jenom na Hradecku totiž meziročně roste:

„Meziroční nárůst v letech 2012 a 2013 návštěvnosti atraktivit na celém Hradecku byl přes dvacet tisíc. Za tento trend jsme rádi a doufáme, že se udrží," pyšní se Martina Saláková z hradeckého informačního centra.

V okolí Hradce si podle ní turisté nejvíce pochvalují nejen zámky, ale i programy pro děti. Vede zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou s prohlídkami v kostýmech, následován Podorlickým skanzenem v Krňovicích.

Michaela Zumrová