Co je v obci nového?
Právě dokončujeme inženýrské sítě u 12 nových stavebních parcel. S projektem jsme začali v roce 2005, kdy se vše připravovalo. V prvním kole výběrového řízení jsme pozemky přednostně nabídli místním lidem, v kole druhém pak i přespolním. Všechny se nám podařilo prodat. První rodinné domky už tu začínají postupně vyrůstat.

Kolik si tyto záměry vyžádaly peněz?
Náklady odhaduji asi na 5 milionů korun. Nějakou část jsme dostali z programu ministerstva pro místní rozvoj, na zbytek jsme si museli vzít úvěr, který právě splácíme.

Co chystáte do budoucna, jaké má obec plány?
Letos chceme začít rekonstruovat koupaliště, jelikož se nám celá jedna strana bortí. Loni na podzim jsme o finanční podporu nežádali, protože to bylo ještě brzo. Mluvil jsem také s odborníkem, který se orientuje právě v oblasti dotací pro malé obce. Řekl mi, že na projekty tohoto typu se peníze získávají jen zřídka.

Plánujete na léto nějaké kulturní nebo sportovní akce?
Na začátku prázdnin jsme pro děti uspořádali program u bazénku, při němž si mohly vyzkoušet například potápění s přístrojem. Na konec léta pro ně zase něco přichystáme. O víkendu 16. a do 17. srpna se u nás konala výstava drobného zvířectva, která je pravidelně velmi dobře obsazena, takže se bylo na co koukat.

(jj)

NEDĚLIŠTĚ VE FAKTECH:

První písemná zmínka: 1366
Katastrální výměra v hektarech: 487
Počet obyvatel k 3. 7. 2006: 282
Nadmořská výška: 252