Podle starosty Chlumce  Miroslava Uchytila ještě o Říhově domě ale není rozhodnuto. „Říhův dům je náš a město ho pronajalo dvěma podnikatelům. Pořádají  se tu nejen výstavy zahrádkářů, ale například také koncerty či diskotéky. Místní zahrádkáři tu mají moštárnu, která je pravidelně k dispozici při podzimním sběru ovoce. Ale Říhův dům má prostě smůlu v tom, že v Chlumci je pětadvacet barů, hospod a náleven. Na město, které má kolem 5,5 tisíce obyvatel, je to prostě  hodně. Do Říhova domu se tak chodí minimálně. Čekám, že se mi nájemci ozvou a budeme řešit především provoz v nadcházejícím zimním období. Možná budeme muset provoz omezit," vysvětloval Miroslav Uchytil.

A samotný dnešní koncert? Společně s Melodybrassem vystoupí jako předskokan hradecký band STO z královéhradecké ZUŠ Střezina a taneční skupina She-pot.

V Melodybrassu se za jeho třináctiletou existenci vystřídaly desítky výborných hráčů. Nyní se jejich počet ustálil na pětadvaceti v čele s kapelníkem Janem Petrovickým a zpěváky Janou Čižinskou a Radkem Řezníčkem. Absolvoval několik zahraničních turné (Francie, Polsko).