O nadcházejícím víkendu se budou opět teploty pohybovat kolem čtyřiadvaceti stupňů a chystá hned několik zajímavých akcí, na které může vyrazit celá rodina společně s dětmi.

Například křesťanské centrum Sion připravilo na sobotu 1. října od 15 hodin na louce u nové budovy hradecké univerzity tradiční Hradeckou drakiádu. Tato oblíbená akce je určena nadšencům každého věku. Pokud někoho pouštění draků omrzí nebo unaví, může se zapojit do aktivit spojených s podzimem. Jde třeba o hod bramborou na terč, skákání v pytli, honičku se strašákem do zelí či práci se dřevem. Podzimní odpoledne doplní prodej sladkostí, grilovaných klobás a svařáčku. Návštěvníci, kteří přijdou bez draka, si ho budou moci bez problémů zakoupit na místě již od 14.45 hodin.

Osmnáct týmů se v sobotu 1. a v neděli 2. října zúčastní turnaje Scout Frisbee Cup. V areálu TJ Sokol nedaleko městských lázní budou soupeřit v kolektivní hře s létajícím diskem ultime frisbee. V sobotu se bude hrát od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 15. 30 hodin. Letošní specialitou bude soutěž pro hráče „Přehoď Labe“, ve které půjde o nejdelší hod plastovým hracím diskem přes řeku. Tato soutěž začíná v sobotu 1. října po osmnácté hodině před areálem TJ Sokol v blízkosti Aldisu.

Jezdecký klub Boharyně v sobotu 1. října opět uzavírá letošní sezonu Hubertovou jízdou. Na trať se vyjíždí v 11 hodin, sraz účastníků na louce mezi Boharyní a Homolí je v 10 hodin. Od 20 hodin jezdecký klub zve všechny milovníky a přátele koní na Hubertovský soud v hospodě U Jezírka v Boharyni. Soud určí, kdo se při jízdě provinil nějakými prohřešky.

V chlumeckém městském muzeu Loreta budou mít v říjnu otevřeno o víkendech či při státních svátcích. „Do povědomí návštěvníků jsme se dostali i tím, že Loreta byla vybrána do stovky nejzajímavějších muzeí v České republice. To přece potěší,“ uvedla ředitelka městského muzea Loreta Helena Krátká. Jak dodala, jako bonus budou mít v sobotu 1. října, kdy je Mezinárodní den seniorů, všichni návštěvníci starší pětapadesáti let vstup zcela zadarmo. Otevřeno bude v sobotu i v neděli, vždy od 9 do 12 hodin a od 13 do16 hodin.