Řidiči ale musí počítat s tím, že v úseku budou probíhat dokončovací práce.

„Od 2. září bude zprůjezdněný úsek Běleč – Svinary a současně bude uzavřený úsek silnice od křižovatky k mostu plukovníka Šrámka. Opravený úsek bude otevřený jak pro soukromou dopravu, tak i pro MHD,“ slíbil ředitel Údržby silnic Královéhradeckého kraje Jiří Brandejs.

Současně ale upozornil, že mezi Svinary a Bělčí budou pokračovat už za provozu dokončovací práce: „Řidiči musí počítat s drobnými omezeními. Občas i třeba chvilku počkají. Bude se tam pracovat do 17. září, kdy má být vše hotovo.“

Na silnici zatím chybí patníky, vodorovné a svislé značení a další dodělávky. 

Trasa budoucí D35 v úseku Sadová-Plotiště prochází územím památkové zóny Bojiště bitvy u Hradce Králové, dají se tedy očekávat četné archeologické nálezy.
Na trasu budoucí D35 z Hradce Králové do Sadové se vrhnou archeologové

Práce začaly už v polovině května a projíždějící i místní se museli během prázdnin vyrovnat s uzavírkami a objížďkami. Silnice se rozšířila a hlavně zmizely propadlé krajnice, které dokázaly projíždějící auta nebezpečně rozhoupat.

„Dnes je to doslova tankodrom, na opravu čekáme jako na smilování. Ta silnice je nebezpečná, dosud to Údržba silnic jen záplatovala. Jsou tam propadlé krajnice, sedmdesátku tam nikdo moc nedodržuje a když tam potkáte náklaďák, tak vznikají nebezpečné situace,“ připomněla kondici krajské dvojky starostka Bělče Dagmar Voborníková v době, kdy začali na cestě pracovat silničáři. 

Rekonstrukce úseku dlouhého tři a půl kilometru stála kraj 34 milionů korun. Od poloviny května stavbaři zesílili konstrukci sinice, vyměnili povrch nebo opravili mostky a příkopy. Kraji se tak podařilo během posledních let opravit celou silnici z Hradce do Krňovic.