Nad městem budou kroužit  letadla i vrtulníky zvučných značek, předvedou se slavné akrobatické skupiny a diváci poprvé zhlédnou ukázku bezpilotních letounů, takzvaných dronů.

Na akci s MHD
Dopravní podnik připravil pro cestování na CIAF v sobotu i v neděli dvě mimořádné linky. Jedna povede z Terminálu HD (nástupiště F3) přes zastávky Hlavní nádraží, Centrál či Průmyslová škola. První spoj vyjíždí v osm hodin, další pak vždy po 15 minutách až do 12 hodin. Druhá linka začíná na zastávce Podzámčí. První autobus vyjíždí také v osm hodin, další pak každou půlhodinu. Autobusy z letiště vyjedou ve 14 hodin a pak každou půlhodinu na obou linkách. Jízdenka stojí 20 korun.

Hlídač oceánu

Organizátoři přehlídky zajistili mimo jiné účast historického proudového letounu Messerschmit ME 262, vojenské letouny F–16, ukázky akrobatických skupin Baltic Bees z Lotyšska, vrtulníky Mi 24 a AH-1 Cobra, dopravní letoun C160 Transal německého letectva nebo hradecký zrekonstruovaný Mig 15 UTI.

Na hradeckém letišti se objeví  také zástupce německého námořnictva, a sice letoun Dornier Do 228. Jde o osádku, která plní úkoly patroly znečištění oceánů a pohybu ledových ker v Severním moři. „Stroj je doslova prošpikován mnoha senzory, fotogranmetrií  a další elektronikou, která  mu plnění těchto úkolů umožňuje," upozornil ředitel přehlídky CIAF Aleš Cabicar.

Divákům na letišti se poprvé představí drony. Na statické ukázce bude bezpilotní rotorový univerzální prostředek s kolmým startem a přistáním Brus, bezpilotní terč s pevným křídlem Sokol – T a bezpilotní letoun kategorie Mini s pevným křídlem Optoelektron. „Do letového programu budou zařazeny dvě ukázky manévrovacích schopností dronů," uvedl Aleš Cabicar.

Vedle letounů lidé uvidí také pozemní kolovou a pásovou techniku z výzbroje české armády a vojenských historických klubů, protiletadlovou bojovou techniku i zdravotnickou techniku.

Vyhlídkové lety

V sobotu i v neděli začíná  program v 11 hodin a končí v 16.45 hodin. Areál letiště je však otevřen už od osmi hodin.Vstupné pro dospělé činí 300 korun, děti do 15 let a držitelé ZTP mají vstup zdarma. Vstupenky budou slosovatelné. Denně se budou losovat tři výherci, kteří se proletí deset minut ve vrtulníku Cobra.

Na letiště můžete od hlavního nádraží a z Moravského Předměstí dojet speciální linkou MHD, pro motoristy je na letišti zajištěno parkování. Parkovné nan den činí 100 korun.

Pro zájemce jsou připraveny vyhlídkové lety v helikoptérách.