Deníku to po jednání s vládou řekl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS). "Vláda, nám hejtmanům, na dnešní společné videokonferenci představila návrhy opatření, která by mohla platit až skončí nouzový stav a je potřeba konstatovat, že vláda má záměr drtivou většinu dosavadních opatření zachovat nařízením ministerstva zdravotnictví," uvedl hejtman.

Ten na sobotu svolal bezpečnostní radu kraje , na které hejtmanství návrhy opatření vyhodnotí společně se složkami integrovaného záchranného systému a krajské hygieny. "Budu chtít znát názor složek IZS a krajské hygieny, abychom vše společně vyhodnotili a rozhodli, zda jsou tyto návrhy odpovídající pro současnou situaci a lze jejich prostřednictvím situaci zvládnout. Následně stanovisko za Královéhradecký kraj představím na dalším jednání se zástupci vlády a jednotlivých krajů, které se uskuteční v sobotu v podvečer," řekl hejtman a zároveň bývalý policejní prezident Martin Červíček. Dodal, že by bylo velkou chybou, kdyby jednotlivé kraje postupovali rozdílně.

"Jako člověk se zkušeností z krizového řízení si uvědomuji, že bez ohledu na možné rozdílné přístupy v jednotlivých regionech je nejdůležitější, abychom nakonec přijali takové rozhodnutí, které zamezí rozdílnému postupu v jednotlivých krajích. A o to se také v rámci dalších jednání budu zejména snažit," zakončil Červíček.