Jakmile začne  jarní sezona a v krajské metropoli  se  otevřou nově opravené terasy,  budou je hlídat nové kamery. Ty doplní hlasová smyčka. Hradeckému deníku to potvrdil  ředitel Městské policie Hradec Králové Miroslav Hloušek. Podle něho již u teras sice kamery jsou, ale  kvůli nízkým stožárům neobsáhnou   všechny prostory, především v horních částech.

„Dohodli jsme se s radnicí na tom, že horní  stožáry budou prodlouženy tak, aby například u horních teras vedle Adalbertina stávající čtyři kamery ještě doplnily další  dvě. Jedna nová kamera bude také u zimního stadionu a další pak na rohu budovy krajského úřadu,“ uvedl Miroslav Hloušek.

Úplnou novinkou podle něho bude to, že kamery „dostanou“ zvukovou smyčku. „Máme obavy, aby na nově opravených terasách neřádili nejrůznější vandalové a  hlavně sprejeři,“  řekl Miroslav Hloušek. Jak dodal, proto také připravují nové technické zázemí pro operační středisko přímo  na městskou policii.

„Zatím máme on-line nahrávací zařízení na domě U Špuláků. Pravidelně si pro záznamy chodíme. Například vandalství s ničením laviček přece jen chvíli trvá a my dokážeme reagovat celkem rychle. Ale sprejeři dokážou během několika minut způsobit značné škody. Bylo by to zbytečné a smutné, kdyby  tak hezky opravené terasy hned poškodili. My tak  budeme mít okamžitě přehled o všech nepravostech. Než dojedou strážníci na místo, bude se ze smyčky ozývat varování, že o trestné činnosti víme. Strážníci z centrálního dispečinku zároveň mohou doplnit, že náš tým je na cestě,“ poznamenal Miroslav Hloušek.