Pouhé tři víkendy zbývají do Štědrého dne a vánoční napětí tak vrcholí. Dveře většiny kamenných obchodů na Hradecku zůstaly o bronzové neděli otevřené.
 
A tak milovníci nákupů nemuseli využít jen služeb obchodních domů. V ulicích města putovaly hloučky nadšenců, shánějící vánoční dárky, a hypermarketům tak vyrostla konkurence.
 
„Mít otevřeno poslední tři neděle před Vánocemi, je pro mě už tradice. Šperky jako vánoční dárek jsou velmi oblíbené. A pro muže i jednoduché východisko z nouze, když neví, co vybrat,“ poznamenal s úsměvem klenotník Jan Hrubeš. Vzápětí však doplnil, že největší nápor čeká až příští víkend.
Jeho slova potvrzuje i další prodejce z kamenných obchodů. „Každým rokem roste zájem o nedělní nákupy v předvánočním čase. Loni jsem měla otevřeno jen na stříbrnou a zlatou neděli. Letos jsem využila příležitosti a prodávali jsme i tento víkend,“ vysvětlila Hana Kopecká. Někteří obchodníci měli otevřeno i v odpoledních hodinách, i když jich byla menšina.
 
Ulice města se také postupně zaplnily prodejci vánočních stromků, kteří nabízejí často lepší ceny než hypermarkety. „Stromek jsme si koupili raději už tento týden. Dokud je velký výběr, aby na nás nezbyla nějaká souška,“ poznamenal Jan Krobot z Hradce Králové, který zrovna nakládal stromek do svého auta. Kdo vyčká až do poslední chvíle, nemusí mít už takové štěstí, shodují se hradečtí obchodníci.