Druhý ročník charitativního běhu Christmas Night Run Hradec Králové pomalu klepe na dveře – uskuteční se už v sobotu v půl páté odpoledne. Stejně jako loni se běží pětikilometrová trasa setmělým centrem ve vánočním kostýmu a čelovkami na hlavě, jinak ale závodníky čeká pár změn.

Startuje se na Eliščině nábřeží

Předně organizátoři přesunuli start – místo náměstí Svobody se tentokrát vybíhá z Eliščina nábřeží. „Ke změně jsme přistoupili kvůli lepšímu zázemí pro sportovce ve Spartaku," vysvětluje za organizátory Tomáš Pavel.

Přestože se tento běh v Hradci uskuteční teprve podruhé, těší se mezi místními velkému zájmu. Kvůli krátké a nenáročné trase se ho totiž mohou v klidu zúčastnit i vytrvalci – začátečníci. Zatím se přihlásilo téměř o tři stovky víc běžců než loni.

„Očekáváme, že se na startu sejde zhruba 800 lidí a každý má opět možnost běžet v čepičce nebo jiném vánočním kostýmů," potvrzuje Tomáš Pavel.

Oproti prvnímu ročníku nastane ještě jedna změna – část výtěžku ze startovného tentokrát nepoputuje hradeckému azylovému domu pro matky s dětmi, ale do místní fakultní nemocnice. „Z každého startovného dostane 50 korun nadační fond Kapka naděje na klimatizační jednotku dětské hemato–onkologie v Hradci Králové," dodává Tomáš Pavel.

Registrace závodníků a vyzvedávání startovních čísel začíná na Eliščině nábřeží ve 14 hodin, závod odstartuje v půl páté. Vyhlášení je plánováno na šest večer. Přesná trasa závodu je k dispozici na webových stránkách akce.