O místa v hradeckých školkách je velký zájem, jejich kapacita nestačí, mnoho rodičů zůstane na holičkách.

„Jestli mi syna přijali, se prý dozvím až 2. května, berou dvaadvacet dětí a co vím, žádostí je přes čtyřicet. Malému budou v září čtyři roky, ale mám obavy, že jen kvůli tomu, že budu ještě měsíc brát rodičovský příspěvek, tak mě předběhnou maminky s mladšími dětmi, ale pouze tříletou mateřskou dovolenou,“ svěřila se se svými starostmi jedna z hradeckých maminek. Mateřská škola musí ze zákona přijmout děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky. Dále v předškolním zařízení zůstávají děti s odkladem, těch je letos kolem sto padesáti.

„Pokud je kapacita mateřské školy naplněna, ředitel omezí přijímání mladších dětí ve prospěch dětí v posledním roce před zahájením povinné školní docházky,“ uvedla tisková mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková.

Vedení města chce řešit nedostatek míst výstavbou modulové mateřské školy v Kuklenách, která pomůže snížit cca 150místný deficit o padesát míst. Tam se děti mohou zapsat až v červenci. Další podobné školky chce vystavět v Malšovicích a na Moravském Předměstí.