Na této výstavě prezentují výběr ze své aktuální tvorby zahrnující práce z oboru, malířství, grafiky, sochařství, keramiky, umělecké fotografie, počítačové grafiky a textilní tvorby. V posledních letech je ve spolupráci s Klicperovým divadlem součástí doprovodného programu mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů.

Akty na „Kavčáku"

Hradec Králové - „Niternosti duší" – to je název společné výstavy fotografa, muzikanta a herce Jarka Plesara a malířky Katky Sedláčkové. Do konce letošního června ji můžete vidět v královéhradecké výstavní síni na Kavčím plácku. „Na výstavě je k vidění pětadvacet aktů v netradičním pojetí. Baví mě umě skrývat tajemství ženy, než je odhalovat, a probouzet tím v lidech fantazii. Uspořádat ji právě na Kavčím plácku v rámci mezinárodního divadelního festivalu, byl můj momentální nápad," řekl Jarek Plesar.

Prezentace aktů je umístěna ve sklepních prostorech objektu výstavní síně. Pokud se osvědčí, není vyloučeno, že se tu budou konat i další výstavy.

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradec Králové - Zajímá vás hodnota vašeho IQ? Zjistit ho můžete ve středu v Městské knihovně ve Wonkově ulici. Minimální věk pro testované je 5 let, s sebou si vezměte psací potřeby, občanský průkaz (studentský průkaz či doklad o studiu), žáci základních škol souhlas rodičů a doklad totožnosti, např. žákovskou knížku či průkazku pojištěnce.

Testování pro děti proběhne od půl čtvrté odpoledne, pro dospělé o hodinu později. Poplatek činí 290 Kč, studenti a děti 190 Kč.