V plánu má klub řadu aktivit. Mezi prvními je Den vysokých škol, Absolventi v hodinách nebo Odborné kulaté stoly. Den vysokých škol proběhne již v pátek v půl deváté ráno. Dobrovolníci z řad absolventů Gymnázia J. K. Tyla v rámci programu v krátkosti představí svůj obor, který na vysoké škole studovali nebo studují a nastartují tak další činnost klubu.

Informace se nezaměří pouze na přijímací zkoušky, díky studentům bude možnost nahlédnout i pod pokličku samotného průběhu studia. Prvním hostem, který na slavnostním zahájení akce promluví, bude primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink, který na gymnáziu studoval v letech 1970–1974.

Knihovna v pátek přivítá Fantasy noc

Hradec Králové - Městská knihovna, pobočka Kukleny pořádá už tento pátek speciální noc pro všechny dospělé a mladistvé příznivce žánru fantasy a sci-fi nad 15 let.

Start je naplánován na 18. hodinu v prostorách pobočky v Kuklenách. „Konec je plánován na 16. hodinu v sobotu. Návštěvníky čekají seriózní i kuriózní přednášky, soutěže, deskové hry, výstava kuriozit či mapotvoření," lákají pořadatelé. Zájemci nepřijdou ani o filmové projekce. Vstupné činí 50 korun a pokud byste rádi na této  akci nechyběli, pošlete přihlášku na e-mail knihovny: kukleny@knihovnahk.cz.

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradec Králové - Víte k čemu je dobrý Geografický informační systém? Spousta lidí si pod podobnými názvy představí nudné a nepotřebné záležitosti. To chce vyvrátit Pavel Struha, který si na čtvrteční den připravil interaktivní přednášku s názvem Geografický informační systém (GIS) nemusí být nutně nudný!. Přednáška se koná od 18 hodin v Salonu Královéhradeckém a koná se v rámci cyklu akcí Dny geografie.