Nejlepší pracovníci působící ve vědě získali včera ocenění v rektorátu hradecké univerzity. Ceny se udělovaly za rok 2010. „Máme před sebou vědecké šampiony Univerzity Hradec Králové, kteří v uplynulém období nastříleli co nejvíce gólů, branek a nasbírali mnoho bodů tam, kde se to počítá,“ řekl tiskový mluvčí hradecké univerzity Ondřej Tikovský.

Vědci, mimo pamětní listy, získali i finanční odměnu, která by je měla motivovat v další nelehké a nezřídka i časově náročné práci. Pětadvacet nejlepších vědců obdrželo odměnu 600000 korun. Ocenění se udělovalo jak v disciplínách věd přírodních, tak i humanitních. „Vědci svým snažením pomáhají jednak celé univerzitě, ale i své konkrétní fakultě. Rok od roku jsou nám přidělovány peníze a dokonce i kvóty na účast studentů, které můžeme mít právě na základě koeficientu věda, kvalita, mobilita, kde věda hraje největší roli. Svou činností vědci přinesli hradecké univerzitě nějaké kladné body,“ uvedl rektor hradecké univerzity Josef Hynek.

Dnešní doba nenahrává přílišné publicitě vědců, i když je jejich práce nezástupná a důležitá. Obdobné akce, jako byla ta včerejší, je mají také motivovat, aby ve své vědecké dráze a zejména činnosti neúnavně pokračovali a přinášeli nové poznatky svého bádání.