Kromě testování vozu, který třicetičlenná skupina studentů sestavila v rámci studia na strojní a elektrotechnické fakultě, budou v úterý na CzechRingu mladí vědci také trénovat své piloty.

„Dobrá dostupnost okruhu, úroveň zázemí i podobnost trati se soutěžními nám umožňuje efektivní a rychlé odladění vozu," uvedl Michal Vašíček vedoucí týmu CarTech na ČVUT.

Pod soutěžemi studentských formulí je v současnosti zaregistrováno 481 inženýrských škol z celého světa. Každý rok se jede osm závodů.

CTU CarTech tým má za sebou zatím největší úspěch na soutěži Formula Student ve Španělsku, kde se loni umístil na druhém místě. Celkově tým pražského ČVUT zakončil sezonu 2011 na 37. příčce světového žebříčku.

„Autodrom CzechRing nabízí specifickou dráhu, která je velmi vhodná pro testování. Je charakteristická rychlými pasážemi a několika rovnými úseky. To umožňuje provádět průběžné dynamické testy a měření v jednotlivých úsecích," vysvětlil manažer projektu CzechRing Karel Pohner.

Formula SAE je konstrukční soutěž fungující od roku 1981 v USA, od roku 1998 existuje její evropská odnož Formula Student.