Předsedovi SK Tenis Pavlu Hepovi spadl po rozhodnutí zastupitelstva kámen ze srdce. „Díky tomuto hlasování bude stavba pokračovat, nezastaví se a zastupitelstvo již posedmé odhlasovalo to, že dává našemu projektu zelenou a můžeme pokračovat.“

Vedení města projekt od začátku podporovalo a hradeckému tenisovému klubu, který vychoval třeba světovou deblistku Kateřinu Siniakovou, dlouhodobě poskytlo pozemky. Jenže se zřízením zástavy potřebné pro získání úvěru měsíce otálelo. Přitom starý areál je už zbouraný a na jeho místě roste železobetonová konstrukce haly pro tři kurty. „Prosili jsme firmu Stako, aby vydržela do úterního hlasování, jak zastupitelstvo rozhodne, jestli ta stavba bude pokračovat, nebo zda bude zastavena,“ řekl Pavel Hep.

Rozestavěný areál SK Tenis HK v hradeckých Malšovicích. V tomto lesíku se mělo nelegálně kácet. Problém je také údajně nelegálně postavená chatka.
Tenisovému centru v hradeckých Malšovicích hrozí zastavení stavby

Podle něj je prostavěno 30 až 40 milionů z celkové investice 200 milionů a stavební firma dosud nedostala ani korunu.

Zastupitelé měli o schválení zástavy rozhodovat naposledy před měsícem, ale těsně před minulým zastupitelstvem rada města rozhodla, že souhlas se zřízením zástavního práva nepodpoří. „Myslím si, že některé ty záležitosti tam jsou až na hraně zákona, nebo jsou přímo nelegální,“ zdůvodnil na konci srpna zastupitelům náměstek pro správu majetku Pavel Vrbický (Piráti).

Omlouvat se nebudeme

Před měsícem padala ze strany vedení města vážná obvinění o tom, že spolek neoprávněně kácel v přilehlém lese stromy, část pozemku neoprávněně oplotil, nebo že v lese, kde má být veřejně přístupné workoutové hřiště, postavil chatku v rozporu se stavebním povolením. Po víc než hodinové bouřlivé debatě pak zastupitelstvo rozhodlo, že hlasování odloží a věc prozkoumá komise. Ta dala po pečlivém přezkoumání projektu zelenou.

Podle Pavla Hepa se ukázala obvinění jako lichá. Kácení podle něj bylo i podle Inspekce životního prostředí legální. „Všechny komise města, právníků na desetistránkovém dokumentu potvrdily, že všechna činnost v souvislosti s dřevěnou chatou s dřevěnými ploty je legální, takže to nařčení na minulém zastupitelstvu neznělo správně a nebylo pravdivé.“

Na poklepání zveme vedení města

Opozice včera vyzvala vedení města, zda se nechce klubu za ostrá slova omluvit. „Ne, děkujeme za nabídku,“ reagovala stroze primátorka Pavlína Springerová (HDK).

Její náměstek Pavel Vrbický pak uvedl, že tentokrát bude hlasovat pro udělení zástavního práva: „Po konzultaci a doplnění posledního právního názoru a poté, co jsem všechno pročetl odpředu dozadu a zase zpátky, bez ohledu na osobní pocity budu hlasovat pro.“

Modernizace a přístavby za víc než 100 milionů plánuje sportovní klub v tenisové areálu na okraji hradeckých Malšovic.
Malšovický tenisový areál v Hradci čeká modernizace za nejméně 100 milionů

Po schválení zástavy ještě předseda tenistů Pavel Hep vystoupil v diskuzi občanů: „Na minulém zastupitelstvu jsem tady byl grilován jako nějaký kriminálník.“ 

Současně ale poděkoval vedení města za podporu projektu veřejně prospěšného sportoviště a primátorku, její náměstky i zastupitele pozval na slavnostní poklepání základního kamene. Areál má hradeckým sportovcům i veřejnosti začít sloužit zhruba za rok a na slavnostní otevření má přijet i nejslavnější odchovankyně klubu Kateřina Siniaková.

V Malšovicích roste špičkový tenisový klub
Špičkové tenisové centrum nabídne halu s trojicí kurtů. Na ní bude navazovat třípatrová budova s kompletním zázemím pro sportovce. Nabídne zázemí klubu, šatny, ale i fyzioterapii, masáže, velkou posilovnu a sály pro další sportovní aktivity, jako je jóga, TRX, spinning a dnes už neodmyslitelné wellness. Současně tady vznikne i několik desítek lůžek primárně pro ubytování sportovců. Venku má být 7 kurtů. Součástí projektu je i větší parkoviště a rozšíření přístupových mostků, které jsou byly úzké a neprůjezdné třeba pro těžkou hasičskou techniku.