„Oznámení má formu čestného prohlášení a je tedy na každém, kdo ho podává, jak k tomu přistoupí. Uvádět by se měly všechny příjmy s výjimkou těch, které jsou odměnou za výkon funkce, kvůli které se prohlášení podává," vysvětlila Markéta Bartušová, tajemnice magistrátu. Uvolnění zastupitelé nemohou brát peníze ze společností, kde má město majetkovou účast. Úřad může neúplné nebo pozdě podané prohlášení řešit jako přestupek a uložit pokutu do 50 tisíc.

„Primátor brát peníze za členství v dozorčí radě Elektráren Opatovice může, protože v této společnosti město nemá majetkovou účast," dodala tajemnice.

Primátor Zdeněk Fink (HDK) se přiznává k tomu, že si loni koupil auto  za milion korun, téměř milion vydělal podnikáním, 621 tisíc ze závislé činnosti a na podílových listech získal 200 tisíc.

Radní Jan Michálek (ODS) si podnikáním přišel na 1 732 tisíc korun, desítky tisíc si vydělal i ze závislé činnosti, například fotbalový klub mu platí 12 tisíc ročně, hradecký dopravní podnik 75 tisíc. Zároveň však dluží –  má hypotéku na milion a půl korun.

Naproti tomu náměstek Martin Soukup (ODS) sice zasedá v dozorčích radách, představenstvech, přiznává i jednatelský post a společnictví ve firmě, peníze však nepřiznává žádné, pouze úvěr ve výši necelých sto tisíc korun.

Náměstek Josef Krofta (VPM) píše, že učí na vysoké škole, ale výše příjmu chybí.

Jeho kolega Jindřich Vedlich (TOP 09) uvádí, že si učením přišel na 56 057 korun, necelých 70 tisíc si vydělal působením  ve stavebním družstvu a Královéhradecké provozní.

Výši svých příjmů přiznala i radní Lenka Jaklová (TOP 09), v představenstvu Aldisu si vydělala něco přes 43 tisíc, za své působení na krajském úřadu dostala 120 tisíc korun a díky obecně prospěšné společnosti Revitalizace Kuks si na svůj účet připsala 239 537 korun.

Bývalý náměstek Leoš Kučera (DvH) přiznal pouze úvěry, dohromady ve výši asi půl milionu korun.

Ze zastupitelů přišel s přiznáním pouze  Martin Hanousek (ZPH).

Do registru může nahlédnout každý, stačí zažádat, zveřejnit je však možné pouze příjmy radních.