Zajímavá bude jistě nová expozice Východních Čech, společný stánek  Královéhradeckého a Pardubického kraje, kde budou  představena  turisticky zajímavá místa celého území.  Hlavním lákadlem jistě bude uvedení seriálu akcí, které jsou připraveny k připomenutí  150. výročí historicky  významné bitvy u Hradce Králové z roku 1866. Probíhají také přípravy  konference na téma Válka 1866 – potenciál pro cestovní ruch a vzpomínkové akce k 150. výročí, která bude zdarma přístupná odborné i laické veřejnosti.

Turisticky zajímavá místa představí kraje a města, destinační společnosti, nově můžeme uvést například Sobotku, Lipensko, budou zde i další lázeňské subjekty, hrady a zámky, hotely,  atraktivní  přírodní lokality, památkové rezervace, kempy, zábavní a vzdělávací areály pro děti. Expozic pro děti bude také více než v loňských letech, nově je pro menší děti v sobotu připraveno představení ve stylu country „ Na farmě"  v podání Lídy Helligerové.

Velkou část vystavovatelů samozřejmě představují cestovní kanceláře a agentury, návštěvníci  budou mít možnost vybírat z nepřeberného množství výletů a zájezdů po České republice i v zahraničních destinacích.

Dalším bodem programu budou  tradiční přednášky cestovatelů, „ Dovolená na lodi nejen v Holandsku, aneb poslední dobrodružství v Evropě" , „Korejský poloostrov – život po obou stranách 38. rovnoběžky", „ Patagonie – země na konci světa" –  to jsou témata, která jsou zárukou zajímavého posluchačského zážitku.  Ale i pozvání do bližších míst při přednášce „Severovýchod Slovenska – ideální místo pro vaši dovolenou" si jistě najde své posluchače.  Návštěvníci besed si navíc při vylosování odnesou menší či větší dárek.

Pro odborníky působící v cestovním ruchu je připravena beseda „Marketing, aneb jak nevrtěti psem".

Na pódiu Velkého sálu při krátkých komerčních prezentacích představí svoji nabídku cestovní kanceláře, turistické oblasti, návštěvníci budou moci tedy nalézt inspiraci opravdu ve všech prostorách veletrhu.

V pátek budou prostory kongresového centra také místem přímého vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové, jednotlivé vstupy, rozhovory a soutěže budou určitě zajímavé pro posluchače, kteří nebudou moci na výstavu přijít nebo pro ně budou pozváním na sobotní program. V sobotu dopoledne opět budou součástí veletrhu Farmářské trhy s regionálními výrobky.

Letošní ročník je již 17. v pořadí, je patrný nárůst zájmu vystavovatelů i návštěvníků, věříme, že i letošní ročník  bude patřit mezi nejúspěšnější regionální veletrhy cestovního ruchu v České republice. Další informace a především konečný program bude uveden na www.infotourhk.cz.

Vstup na veletrh i doprovodný program je zdarma.