Poptávka po vejcích je tradičně vyšší. Proti běžnému období je nárůst tak čtvrtinový,“ prozradil nám ředitel Podniku pro výrobu vajec v Kosičkách Petr Hošek. Firma na velikonoční trh dodávala i bílá vajíčka, o která je v tomto období největší zájem, přestože je normálně nevyrábí. Podnik, který chová v průměru 110 tisíc nosnic, ročně vyprodukuje přibližně 35 milionů kusů vajec.

Veky na dračku

Napilno mají také pekaři, Velikonoce bez mazanců, jidášů nebo beránků si většina hospodyněk nedokáže představit. Na dračku jdou ale i veky na chlebíčky pro pohoštění koledníků. „Vek pečeme mnohem víc než obyčejně. Zatímco běžně jich vyrobíme za týden tak 300, teď jsou to dva tisíce,“ přiblížila nám situaci Helena Pavlíková z Pekárny U Koruny. Vyšší poptávku po vekách potvrzuje i Jiří Hanuš z Pekárny V Lipkách firmy Kontis. „Běžně jich za týden děláme 400 až 500, teď o dvě stě víc.“

Mazance pro diabetiky

Lidé ale chtějí i sladké velikonoční dobroty. „Děláme mazance, jidáše i beránky,“ uvedl spolumajitel kuklenského Pekařství Bouček Michal Springer. Dodal, že u mazanců si na své přijdou i příznivci zdravé výživy. Kromě tukových a máslových babiččiných zhotovují také špaldové mazance.

Lidem, kteří ze zdravotních důvodů nemohou jíst všechno, vychází vstříc Hradecká pekárna, která kromě tradičních mazanců peče tento druh i pro diabetiky. Firma na velikonoční trh upeče asi 20 tisíc mazanců v několika modifikacích, 28 tisíc beránků a zhruba tisícovku velikonočních kopců, které jsou letošní novinkou. Jedná se o sváteční produkt z těsta obohaceného kandovaným ovocem a rozinkami. „Největší zájem ale je o jidáše, kterých teď denně pečeme více než 10 tisíc. Dohromady jich bude 80 tisíc, což je asi o 20 procent víc než vloni,“ uvedl Martin Maxa z Hradecké pekárny.


„Soustředíme se na jidáše a mazance, které před Velikonoci víc sypeme mandlemi nebo ořechy,“ sdělil nám Jiří Hanuš z Pekárny V Lipkách. Týdně jich tady nyní vyrobí osm až devět set, což je o třetinu až polovinu více než běžně.

Kvapík mají i v Pekárně U Koruny, kde před svátky navíc pečou 400 mandlových a 100 ořechových mazanců a kolem tří set beránků politých čokoládou.