„Letošní Velikonoce jsou velice klidné. Zatím máme hlášenu jedinou stížnost obyvatel z Plotišť, kteří se báli o auta,“ řekla nám mluvčí strážníků z krajského města Eva Čížková.

Vysvětlila, že lidé se obávali poškození svých plechových sluhů skupinou rozjařených mladíků, kteří u stojících vozidel na zem nešetrně pohazovali jízdní kola a manipulovali s nimi. „Dosud jsme nikoho nevezli na záchytku ani nemáme hlášeného opilce někde pospávajícího. Že je ve městě klid, bylo vidět i na kamerách,“ prohlásila mluvčí královéhradecké měst〜ské policie.

Dodala, že v noci na pondělí řešili vážnější incident v Třebechovické ulici, ten však s Velikonocemi neměl nic společného. „Poprali se tam dva muži. Jeden skončil v nemocnici, druhého jsme kvůli podezření ze spáchání trestného činu předali Policii České republiky,“ doplnila informaci Čížková. Rovněž operační důstojník Policie České republiky v Hradci Králové nám včera odpoledne řekl, že nemají hlášeno „nic většího“. Naopak na novohradecké záchytce si včera „užívali“.

Většina klientů sem však byla přivezena z míst mimo krajské město. „Vloni byl na Velikonoce klid, měli jsme jen jednoho člověka, jehož stav ani nesouvisel s Velikonocemi. Nedá se to s loňskem vůbec srovnat. Teď tady už máme tři koledníky, kteří mají kolem dvou promile, a dva z nich jsou navíc agresivní,“ řekl nám lékař Roman Šindelář.