Přijměte pozvání na novou výstavu obrazů v galerii U Přívozu v Hradci Králové, která začíná vernisáží 5. února v 18 hodin, tedy právě dnes. Nese název Tvář krajiny – tělo duše – mysl srdce.

„Odpovědi těla na otázky krajiny a deště jsou mlhavé, jsou sotva pod pokožkou, odpovědi mlhy na otázky šlach na nohou a prstech se netýkají ničeho a nedotknou se ani pokožky, bezpodstatné rozhovory krajin a těla, bezpodstatné za deště, kdy krajina je pokrývána mlhou a tělo skrývá jako jindy své krajiny pod kůží, krajina a tělo spolu nehovoří, ani spolu, ani každé zvlášť, není tomu jinak u kožené krajiny a mlhavého těla" – tak zní spjatý citát Petra Kabeše.

Obrazy lze vidět až do konce února

Expozice bude v galerii při Studijní a vědecké knihovně Hradec Králové zahájena dnešní vernisáží, kterou slovem uvede Martina Vítková. Následuje hudební a pohybová performance s expresivní účastí autorů. Po zbytek měsíce února budou díla U Přívozu přístupná v pracovní dny od 16 do 19 hodin.

Nejsou jen malíři

Vystavující autoři Michal Segert a Tomáš M. Záhořík jsou nejen malíři, ale i arteterapeuti působící v poradenských a terapeutických profesích. Jejich výtvarné práce jsou obrazem toho, jak prožívají sebe a svět – mnohdy roztříštěný a tajemný ve svých projevech, hledajíce emoční rovnováhu. V tom spočívá i jejich mimomalířská profesní činnost – provázení klientů v krizových životních situacích a v osobním rozvoji.

Sdílejí podobně dramatický osobní příběh zápasu o vlastní identitu a jsou potvrzením slov Friedricha Nietzscheho: „Co mě nezabije, to mě posílí."

Dva workshopy

Po dobu instalace výstavy (do 28. února) budou vždy ve čtvrtek 13. a 27. února od 17 hodin uskutečněny otevřené expresivní workshopy vycházející ze čtyř kreativních principů sebepoznání:

Rituál zpevňuje celistvost jednotlivce i skupiny.

Terapie probouzí sebeuzdravující potenciál skrytý v každém člověku.

Umění podporuje tvořivost, intuici a hledání vize.

Hra vytváří upřímnost a osvobozuje od připoutanosti.

Vstup je volný. Nechte se pozvat k dialogu skrze malířskou tvorbu a vlastní intuici. Co je kreativní, může být i léčivé.

Tomáš Miro Záhořík