Před dvěma týdny jsme psali o napětí mezi provozovateli sdílených elektokoloběžek, jejich uživateli a hradeckou radnicí. Společnosti Li.me a Bolt, které v Hradci od začátku července provozují asi dvě stovky koloběžek, přislíbily zrušit nedomluvené parkoviště, každým dnem ale vznikají nové a nové třecí plochy. Navíc se ze záležitosti stává příležitost k politikaření:

Více čtěte zde:

Ilustrační foto
Lovení z řeky, sklízení ze stromů. Problémy s koloběžkami v Hradci nekončí

Už v polovině července museli hned několik nebezpečně odložených koloběžek odtáhnout městští strážníci. Šlo o koloběžky, které byly odložené tak nešikovně, že u nich reálně hrozil pád do silnice. O pár dní později pak jeden z Hradečanů vytáhl elektrokoloběžku firmy Li.me pomocí silného magnetu přímo z Labe. 

„Ty koloběžky ohrožují bezpečnost, hrozil u nich pád pod auto nebo autobus,“ vysvětluje náměstek primátora pro majetek Pavel Marek (ANO). Problémem ale není jen jejich chaotické parkování, nýbrž i nebezpečná jízda koloběžkařů. 

Podstatná část obyvatel krajského města si koloběžky rychle oblíbila a ve velkém je využívá. Potíž ovšem je, že mnoho z nich vůbec neví, jakými pravidly se mají na koloběžkách řídit. A z toho vznikají konflikty, vášně a třecí plochy. 

Ilustrační foto
Koloběžky v Hradci dál budí vášně. Jedna už skončila i v řece

"V momentě, když řidič sedne na kolo a nebo koloběžku, jako by dopravní předpisy neznal. Vždy to bude o lidech," reagoval na facebooku jeden z Hradečanů. 

Co si myslíte o novém fenoménu elektrokoloběžek v Hradci vy? Diskutujte v anketě pod článkem a na našem facebooku