„Chceme všem lidem přiblížit místa v Česku i ve světě, která stojí za to vidět. Ve vašem kraji se mi nejvíc líbilo v Adršpašských skalách. Skvělé přivítání jsme zažili také v Dobrušce, kde přišla spusta lidí,“ řekl spoluzakladatel rallye Karel Loprais, kter konvoj doprovází s tatrou.

Jedním z nejobdivovanější vozidel byl Hudson Super Six Milana Kedroně z Veteran clubu Ostrava. „Byl vyrobený v roce 1928 v Detroitu. Koupili jsme ho z muzea v Americe, ale cenu raději neřeknu. Zajímavostí je, že má najeto jen jedenáct tisíc kilometrů,“ řekl Kedroň. Jeho vůz umí jet rychlostí „až“ 80 kilometrů za hodinu.

Ohromující je spotřeba motoru, který má obsah téměř pět litrů. „Bere si běžně 25 až 30 litrů benzinu na sto kilometrů. Ale je v tom příjemné svezení. Je to takové naše dítě,“ dodal.

Historické skvosty vyráží společně na cesty třetí rok. V Hradeckém kraji se podívaly například na zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, na státní zámek Hrádek u Nechanic, do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, nebo na zámek v Ratibořicích.

„V září chceme pokračovat návštěvou Pardubického kraje,“ dodal Karel Loprais. (raš)