Na 1500 veterinářů, kteří se účastnili výstavy VETfair, byli nadšeni z umění vodících psů pro nevidomé, kteří mezi ně v sobotu do Aldisu zavítali.

Zpestřením mezinárodní veterinární výstavy VETfair, která je největší v ČR, byla návštěva cvičitelů vodích psů pro nevidomé. Výcvikové středisko vodících psů v Praze si právě připomíná 10. výročí. Dvě fenky labradorů a jedna zlatého retrívra předvedly své umění.

Přítomný zlatý retrívr Sheiba se„štěkat“ a rozumět česky teprve učí, před 14 dny totiž přiletěla z amerického Dochesteru a bude oživením a našeho chovu. “Hlavně labradoři a retrívři jsou svou klidnou povahou a inteligencí pro vodění nevidomých nejvhodnější a doslova jim nahrazují oči,“ řekla ředitelka střediska Hana Jasenovcová.

Cena takového psa včetně výcviku představuje až 200 000 korun.


Hradecký veterinární lékař a hlavní organizátor výstavy Zdeněk Hanzálek potvrdil, že i u psů a koček jsou už nyní virozy na ústupu. „Teď se jen snažíme, by psi a kočky byli očkováni nejen proti vzteklině, ale i dalším chorobám a byla tak zajištěna jejich imunita. SV jarní sezoně teď začínáme boj s klíšťaty, jinak žádné problémy nejsou,“ upřesnil.