„Původně si ji chtěl vzít soukromník na svůj pozemek, ale to pak padlo, protože k sundání věžičky bylo potřeba jeřáb a další technika. Nakonec se toho chopilo samo město," řekl Martin Soukup, náměstek primátora.

Věž se čtyřmi hodinovými ciferníky je vzhledem k tomu, že se jednalo o průmyslový areál, docela raritou. „Navíc je skutečně hodně zdobná, nechybí vikýře, římsy, falešné arkády," popisuje objekt architekt Jan Falta z památkového odboru radnice.

Hodinový stroj z věže zmizel, zůstaly ciferníky, z nichž jeden je prosklený. „Našel jsem i převody od stroje k ručičkám, ty by se daly zrekonstruovat, stroj se musí sehnat nový," dodal Falta.

Jinak je věž kupodivu v poměrně dobrém stavu. Dřevěné trámy jsou zdravé, plech v ucházející kondici. „Nyní věž převezeme do depozitáře a budou na ní pracovat odborníci. Pak se město rozhodne, co se s ní bude dít dál," řekl Vlastimil Ondráček z technických služeb.

Je možné, že se vrátí zpět. „Pokud vím, s objektem, na kterém byla, se počítá i po rekonstrukci, tak by se na něj mohla vrátit," uvedl památkář Falta.

S areálem, jenž po demolici zbude, už má magistrát plány. Chtěl by, aby v místě vyrostlo bydlení pro seniory.

„Město v nedávné době schválilo koncepci sociálního bydlení pro seniory. Máme v plánu zřídit bydlení pro seniory s nižšími příjmy – zatím nese pracovní název Harmonie III,"  naznačila už dříve postup radnice v této oblasti náměstkyně primátora Anna Maclová.

Mělo by jít zhruba o padesát až sto bytových jednotek 1+kk a 2+kk v areálu bývalé Koželužny v centru Kuklen se zázemím i zahradou. Kdy dům pro seniory vznikne, není však zatím jasné. Se zahájením stavebních prací se totiž počítá až na jaře roku 2016.