Pestrá paleta témat studenty zaujala

Se studenty Bělobrádek mluvil o své práci, rodině, kariéře, emocích při volební kampani, ale také o víře i křesťanské etice. Hovořil také o studiu na veterinární medicíně i o roztroušené skleróze, která ho postihla v 6. ročníku studia na vysoké škole. Odpovídal na dotazy – politické i jiné. Hovořil o tom, co rád čte, co si myslí o volbě prezidenta nebo o možnosti pro registrované páry adoptovat děti.

„Pokud působíte v politice, musíte se rozhodnout. Buď budete bezhlavě prosazovat svá stanoviska, nebo se vydáte cestou kompromisu. Pak je ovšem třeba vědět, co je ještě kompromis, a čím už podáváte ruku ďáblu," řekl sedmatřicetiletý politik. Při svém závěrečném vzkazu studentům mimo jiné s úsměvem dodal: „Milujte se a množte se, tedy až k tomu bude čas." Studenti ocenili jeho smysl pro humor a vstřícnost. Rozhodně je zaujal.

Setkání s vedením a řediteli škol

Po besedě se studenty se vicepremiér Pavel Bělobrádek ještě setkal s vedením Centra Sion, s jeho ředitelem Denisem Doksanským a s řediteli škol, které Sion provozuje. Společně hovořili jak o situaci ve školství, tak o mezinárodních otázkách, jako jsou například možnosti pomoci ze strany České republiky vůči pronásledovaným křesťanům v Sýrii, Iráku či Nigérii.

Gabriela Labská