Například ve směru od Náchoda na Nové Město nad Metují, Českou Skalici a Jaroměř prudký vítr na mnoha místech kácel stromy a odnesl také několik střech.

První strom pod náporem větru spadl na komunikaci už v pondělí krátce před osmnáctou hodinou ve Vysoké Srbské. Na místo, stejně jako v ostatních případech, vyrazili hasiči a strom zlikvidovali. Další pondělní zasáh se odehrál těsně před devatenáctou hodinou opět u spadlého stromu na silnici, tentokrát v Novém Městě nad Metují ve směru na Zákraví. Pro změnu sloup veřejného osvětlení se zřítil v Bohuslavicích deset minut před 21. hodinou. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Následovaly vyjezdy ke spadlému stromu v Dobenínské ulici v Náchodě. V téže ulici také ve 22.30 hodin utrhl silný vítr část střechy rodinného domu a před 23. hodinou vzala za své také střecha rodinného domu v Novém Městě nad Metují.

Další zásahy hasičů se v tomto směru odehrály již včera. Krátce po druhé hodině ranní „muži v modrém“ odstraňovali spadlý strom z komunikace v České Skalici a další větrem sražený strom nad ránem v Sokolské ulici v Náchodě.

Silný vítr připravil práci také východočeským energetikům. Kromě čtyř poruch na vedení vysokého napětí způsobil řadu krátkodobých výpadků na vedení nízkého napětí. Podle mluvčí ČEZ pro východní Čechy Šárky Beránkové se všechny dodávky elektřiny podařilo energetikům urychleně obnovit. (hyš, hd)