Strážníci rozdávají pokuty na Pražském mostě

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth

Strážníci musí hlídat vjezd na Pražský most v Hradci Králové. Ten je kvůli opravě zavřený pro osobní dopravu. Jedním pruhem jezdí jen městská hromadná doprava, složky integrovaného záchranného systému a pro pěší je otevřený jeden chodník. Desítky řidičů zákaz ignorují a přes most stále jezdí. Více zde.

Recidivistu schovaného za keři vyčmuchal policejní pes

Zdroj: PČR

Vězení opustil teprve loni na podzim a už mu zase hrozí tři roky za mřížemi. Recidivistu, který chtěl vykrást zahradní domek v hradeckých Malšovicích, pomohl vypátrat policejní pes. Více zde.

Rekonstrukce křižovatky Mileta komplikuje dopravu ve městě

Zdroj: Stanislav Ďoubal

Rekonstrukce křižovatky Mileta v Hradci Králové začala a průjezd městem se, hlavně ve špičkách dost zkomplikoval. Více zde.

Vyčerpaný pes se nemohl dostat na břeh

Zdroj: MP HK

V rybníku Cikán v hradeckých lesích plaval nejméně půl hodiny a marně se snažil dostat na břeh. Vyčerpaného psa si naštěstí všimla kolemjdoucí žena, která zavolala strážníky. Více zde.

Hradečtí hasiči se slanili do hlubin chladicí věže jaderné elektrárny v Dukovanech

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje/Michal Fanta

Hasiče občas výcvik zavede na velmi netradiční místa. Například do útrob chladicí věže jaderné elektrárny v Dukovanech. Hasiči z Královéhradeckého sem kraje zamířili v rámci výcviku lektorského sboru hasičů-lezců z celé republiky. Více zde.

Úly v plamenech - včelí mor se vrací

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth

Likvidace včelstev a pálení úlů kvůli výskytu moru včelího plodu. Smutný pohled nejen pro včelaře se naskytl o víkendu na hranici Hradecka a Pardubicka. Onemocnění se sem opakovaně vrací, nákaza by mohla pocházet z hradeckých lesů. Více zde.

Záchranka má jako první v Česku elektromobil

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth

Hradecká záchranka nasazuje do ostré služby jako první v zemi elektromobil. Sportovně laděný vůz bude používat lékařská posádka, která při vážných výjezdech doplňuje sanitku. Podle záchranářů se elektromobil pro krátké a rychlé výjezdy hodí výborně. Více zde.

Co najdete na Nábleší?

Zdroj: Jiří Fremuth

Poslední neděle v dubnu přilákala stovky lidí na Hradecké Nábleší. Podle hesla "Prodej, kup, vyměň" dávají bleší trhy věcem druhý život. Labské nábřeží bylo v okolí Pražského mostu doslova obložené prodejci a kupci. Více zde.