„V neděli 5. listopadu 2023 okolo 18. hodiny si policisté z dálničního oddělení Pravy všimli na dálnici D11 motocyklisty jedoucího na Simsonu. „Dálničáři“ 18letého řidiče předepsaným způsobem zastavili a sdělili mu, že užil k jízdě na dálnici vozidlo, u nějž nelze dosáhnout rychlost k jízdě po dálnici, což je 80 kilometrů v hodině. Mladík s přestupkem souhlasil a v příkazním řízení zaplatil pokutu,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová s tím, že za tento přestupek je možné uložit pokutu až do výše 2 tisíce korun. 

Bentley se řítilo rychlostí 218 km/h.
Rekordman na D11. Bentley se z Jaroměře na Hradec řítilo rychlostí 218 km/h

„Zákon č. 361/2000 Sb (Zákon o silničním provozu) v této souvislosti říká, že na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost není nižší než 80 kilometrů v hodině,“ doplnila policejní mluvčí.

Ještě kurióznější případ byl před rokem zaznamenán na čtyřproudovce v Brně, loni v červnu si to po Staré dálnici v brněnské Bystrci šinuli dva malí školáci v elektrickém autíčku. Tedy až do chvíle, než u nich zastavil jeden z řidičů a zavolal městskou policii. Chlapci se strážníkům holedbali, že autíčko může jet až tři sta kilometrů v hodině, a navrhovali, že vycouvají zpátky na sídliště, odkud se prý nedopatřením dostali, když špatně odbočili.