Ale na doprovodný program je zvána i široká veřejnost. Open Skies for Handicapped je charitativní akcí pořádanou již od roku 2008 společností Letecké služby Hradec Králové. 

„Osoby se zdravotním postižením budou mít možnost vzlétnout do oblak a prohlédnout si nejenom naše město ale i jeho okolí tak, jak ho možná ještě nikdy neviděli. Smyslem této akce je umožnit nejenom hendikepovaným strávit příjemný čas s rodinou a přáteli, pobavit se a vytvořit si nové hezké zážitky,“ říká ředitel Leteckých služeb Hradec Králové Pavel Rind.

Jak připomíná, za dobu konání akce vzlétlo do oblak už více než sedm tisíc návštěvníků. Vyhlídkové lety jsou zabezpečovány díky technické podpoře Armády České republiky a Centra leteckého výcviku Pardubice.

Handicapované děti se budou moci houpat na speciálních houpačkách na dětském hřišti mezi ulicemi Jungmannova a Hrubínova a na dopravním hřišti v Třebši.
Na dvou hradeckých hřištích přibudou houpačky pro tělesně postižené děti

Návštěvníci se mohou těšit na doprovodný program, který bude určen široké veřejnosti. Vystoupí hudební skupiny jako  Lejzy Beans, Brass Avenue či the Golden Sixties, představí se děti s poruchami sluchu a jejich Divadlo beze slov. „Nachystané jsou také ukázky činnosti Policie České republiky, hradecké městské policie, hasičů, vojenské historické i současné techniky. Návštěvníci budou moci vidět i cvičení kynologů, jízdu motokaskadéra, ukázky modelářů a další. Pro nejmenší bude připravena spousta zábavy v podobě skákacího hradu, malování na obličej, vystoupení klauna a turistického vláčku pro vyhlídkové jízdy po areálu letiště. Zajímavostí letošního ročníku budou ukázky ultralehkých letadel přizpůsobených pouze pro ruční řízení,“ dodávají pořadatelé.

Zdroj: Letecké služby Hradec Králové

Vstup na akci i parkování je zdarma. Open Skies for Handicapped odstartuje v 9 hodin, tak dorazte.