Konečně se dočkali. Po dlouhých letech čekání se mohli fanoušci hradeckého fotbalu podívat na hru na zcela novém stadionu. Ani nevadilo, že celý den pršelo. Déšť však nebyl to jediné, co trošku kalilo radost z nové arény. Vše však vynahradil výsledek. Hradec rozdrtil českobudějovické Dynamo 5:1.

Když si hradecký oktet Gentlemen Singers piloval v útrobách nové hradecké arény státní hymnu, ještě netušil, že si ji nakonec před plným domem nezazpívá. Novou hradeckou arénu totiž ještě před úvodním hvizdem „dusily“ dětské nemoci. Kvůli výpadkům elektřiny, která trápila hlavně ozvučovací techniku a dvě velkoplošné obrazovky, totiž musel klub upustit nejen od slibovaného předfotbalového programu, ale navíc nedošlo ani na pomyslné přestřižení slavnostní pásky.

Premiérový zápas pod rekonstruovanými lízátky v Hradci Králové.
OBRAZEM: Premiéra Votroků pod obnovenými hradeckými lízátky. Podívejte se

Novou arénu tak pokřtil svým prvním hvizdem až rozhodčí Černý. Po něm pak Votroky doma přivítal úvodním gólem Daniel Vašulín. Jeho kopačky po utkání poputují do hradecké fotbalové síně slávy.

Technika přestala zlobit až krátce před koncem prvního poločasu. To už si mohli všichni na velkoplošné obrazovce přečíst, že Hradec vede 3:0.Velkou zatěžkávací zkouškou nového stadionu pro 9 300 lidí pak byla přestávka, kdy lidé otestovali šest místních stánků s občerstvením. Někteří se do fronty moc nehrnuli, jiní se občerstvení nedočkali.

„Nechal jsem kamaráda, ať mi koupí pivo a šel jsem na záchod. Když jsem se po pěti minutách vrátil, stále nebyl na řadě. Tak jsem to vzdal. Ale snad si to časem sedne,“ nechal se slyšet jeden z fanoušků. Všichni však nakonec ze stadionu odcházeli spokojeni, i když někteří hladoví. Největší občerstvení však dali fanouškům hradečtí Votroci, kteří svůj nový domov pokřtili demolicí Dynam České Budějovice v poměru 5:1.