Incident se odehrál v Hradci Králové minulý pátek. Několik útočníků mělo v podvečer napadnout muže, který následně kvůli obavám o své bezpečí přivolal hlídku Policie ČR. Po příjezdu policistů na místo nejprve nic nenasvědčovalo tomu, že by avizovaná roztržka nadále pokračovala a situace se zdála být klidná.

Dva policisté si od všech zúčastněných vyžádali doklady a lustrací zjistili, že po jednom z mužů je vyhlášeno pátrání. Rozhodli se ho proto odvézt do policejní cely a následně k Okresnímu soudu v Hradci Králové.

V tu chvíli ale do té doby klidná žena zaútočila přímo před očima policistů na svědka události a situace se vyhrotila. Policisté agresivní ženu za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovali, což pro změnu nenechalo klidným jejího přítele.

"Muž v tu chvíli vyostřil své chování, začal být agresivní a všechny okolo sebe slovně napadal. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení Královéhradeckého kraje tak museli za pomocí donucovacích prostředků zpacifikovat i tohoto muže, kterého následně převezli na policejní služebnu," popsala incident mluvčí hradeckých policistů Lucie Konečná.

Co přesně předcházelo příjezdu policistů, stejně jako další okolnosti incidentu, nyní prověřují hradečtí kriminalisté.

| Video: Youtube