Akce, jejíž součástí je řada výstav spolků a škol a samozřejmě pestrá směs pouťových atrakcí na náměstí, potrvá od soboty do pondělí. V sousedním Chlumci nad Cidlinou si dají dostaveníčko motorkáři. Motosraz se uskuteční opět v areálu bývalých vojenských kasáren. Město bude plné motorek od pátku do neděle. Jezdci i návštěvníci se mohou těšit například na kaskadérská vystoupení, ohňovou show nebo si mohou vyzkoušet elektronického býka. Recesistickou akci s názvem Černilovský pařez si mohou užít lidé v sobotu v obci nedaleko Hradce u rybníku „Dolejšák“. Klání, ve kterém soutěží tříčlenné týmy například v hodu pařezem, začíná prezentací v 8.30 hodin. V zahradě u Kulturního domu Střelnice v Hradci se na sobotu chystá Zábavné psí odpoledne s ukázkami výcviku záchranářských psů a atrakcemi pro děti. Startuje úderem 14. hodiny.

Základní škola Karla VI. připravila posvícenskou výstavu

Ve čtvrtek a v pátek byl ve škole Karla IV., přestože jsou prázdniny ještě v plném běhu, podivuhodný ruch. Chystala se velká prodejní výstava „Zahrada Josefa Verfla“, na které bude vystavovat více než 60 firem a řemeslníků, kteří v prostorách školy nabízejí své výrobky a výpěstky.

Přinášíme vám obrázky z přípravy výstavy obrazů Jana Skalického a Mgr. Josefa Verfla. V prostorách jídelny budou vystaveny originální dřevořezby a dřevěné akupresurní valouny, na návštěvníky čeká na dvoře školy nové alpinum se vzácnými bylinami a samozřejmě chlouba školy přírodovědné centrum s chovem nejmenších drápkatých opiček.

Celou výstavu organizuje SRPŠ při ZŠ Karla IV. V minulých letech si tuto velmi navštěvovanou výstavu prohlédlo za víkend až 3400 návštěvníků.

Mgr. Ladislav Vlachý, ředitel školy